Të shtëna me armë në Lezhë, 22-vjeçari qëllon me 3 plumba në drejtim të të riut

Publikuar tek: aktualitet, më 09:48 17-03-2017 Të shtëna me armë në Lezhë, 22-vjeçari qëllon me 3 plumba në drejtim të të riut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lezhë, ku një 22-vjeçar ka hapur zjarr dhe ka qëlluar më armë në drejtim të një të riu.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se 22-vjeçari me iniciale Xh.D., ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit me iniciale  N.N 24 vjeç pas një konflikti për motive të dobëta.

Mësohet se nga të shtënat me armë nuk ka të lënduar, por menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë nga ku kanë sekuestruar 3 gëzjoja dhe kanë shpallur në kërkim autorin e ngjarjes.

Njoftimi i policisë: 

Më datë 16.03.2017, nga efektivët e Sektorit kunder krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, u shpall në kërkim dhe punohet për kapjen e shtetasit Xh.D. 22 vjeç, banues në Lezhë. Ky shtetas dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të shtetasit N.N. 24 vjeç, banues në Lezhë i cili po levizte me mjetin e tij . Nga të shtënat me armë zjarri nuk ka pasur të lënduar. Në vendngjarje u sekuestruan 3 gëzhoja. Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për vepren penale “Vrasja me paramendim’ mbetur nëtentativë” dhe “ Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit” parashikuar nga nenet 78­22 e 278/5 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditi me sende të forta zyrtarin, pranga 51-vjeçarit nga Elbasani
Përgjaket "VELIERA" në Durrës, “grupi ushtarak” rreh një grua, ndërhyn i riu për ta mbrojtur por përfundon në spital »
Article Logic
Execution time: 0.010605812072754
array(1) { ["section"]=> string(84) "te-shtena-me-arme-ne-lezhe-22-vjecari-qellon-me-3-plumba-ne-drejtim-te-te-riut-72205" }