Të shtëna me armë në një shkollë fillore në SHBA, raportohet për disa viktima

Publikuar tek: bota, më 19:15 10-04-2017 Të shtëna me armë në një shkollë fillore në SHBA, raportohet për disa viktima

Një preson ka hapur zjarr në ambientet e një shkolle fillore në qytetin San Bernardino të Kalifornisë duke vrarë të paktën 5 persona.

Sipas dëshmitarëve personi i paidentifikuar ka hyrë në shkollën North Park dhe ka nisur të qëllojë me armë zjarri duke vrarë pesë persona e plagosur disa të tjerë.

Policia lokake është përgjigjur menjëherë duke i bërë thirrje nxënësve dhe stafit të shkollës të strehohen në vende të sigurta.

Raportimet më të fundit bëjnë me dije se autori është qëlluar nga forcat e policisë.

Qyteti i San Bernardinos u trondit rreth dy vite më parë kur një ekstremist islamik hapi zjarr në rrugë duke vrarë 14 persona dhe plagosur 22 të tjerë. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy të tretat e Barrierës së Madhe Koralore pranë shkatërrimit
Përdhunoi në ndenjësen e pasme të makinës 15 vjeçaren, 6 vite burg për shqiptarin në Britani »
Article Logic
Execution time: 0.011811017990112
array(1) { ["section"]=> string(82) "te-shtena-me-arme-ne-nje-shkolle-fillore-ne-shba-raportohet-per-disa-viktima-74733" }