Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA: 5 të plagosur, dy në gjendje të rëndë

Publikuar tek: bota, më 18:26 14-11-2019 Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA: 5 të plagosur, dy në gjendje të rëndë

Të paktën pesë persona janë plagosur nga një sulm me armë në kampusin e një gjimnazi në Santa Clarita të Los Angeles-it.

Forca të shumta policie dhe ambulanca mbërritën në vendin e ngjarjes. Një 15-vjeçar aziatik është i dyshuar si personi që mund të ketë hapur zjarr në ambientet e shkollës. Ai ishte parë në shkollë i veshur me bluzë dhe pantallona të zeza.

Autoritetet amerikane kanë njoftuar se e kanë lokalizuar autorin, i cili tashmë “nuk përbën më kërcënim”.

Pamjet filmike tregojnë kaosin në ambientet e shkollës, momentin e evakuuimit në nxënësve dhe transportimin e të plagosurve drejt spitalit.

dfgqwg3g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në Indonezi
Dështimi për emërimin e komisionit të ri, BE ndërmerr veprime juridike kundër Britanisë së Madhe   »
Article Logic
Execution time: 0.010581016540527
array(1) { ["section"]=> string(84) "te-shtena-me-arme-ne-nje-shkolle-ne-shba-5-te-plagosur-dy-ne-gjendje-te-rende-185901" }