Të shtëna me armë në universitetin e Karolinës së Veriut, 2 të vdekur dhe 4 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:11 01-05-2019 Të shtëna me armë në universitetin e Karolinës së Veriut, 2 të vdekur dhe 4 të plagosur

Dy persona janë vrarë dhe 4 janë plagosur në Universitetin e Karolinës së Veriut, si pasojë e të shtënave me armë.

Departamenti i Policisë e identifikoi një 22-vjeçar si i dyshuari që hapi zjarr në kolegjin universitar.

Trystan Andrew Terrell është duke u përballur me akuza pas të shtënave të martën që la dy të vdekur dhe katër persona u plagosën në Universitetin e Charlotte North Carolina. Sipas mediave amerikane, ai po mbahet në paraburgim.

Tre persona thuhet se janë në gjendje kritike, ndërsa një tjetër është jashtë rrezikut për jetë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020839929580688
array(1) { ["section"]=> string(93) "te-shtena-me-arme-ne-universitetin-e-karolines-se-veriut-2-te-vdekur-dhe-4-te-plagosur-162499" }