Të shtëna me armë pranë selisë së inteligjencës ruse, tre persona të vrarë mes tyre dy oficerë

Publikuar tek: bota, më 18:46 19-12-2019 Të shtëna me armë pranë selisë së inteligjencës ruse, tre persona të vrarë mes tyre dy oficerë Foto ilustruese

Tre persona janë qëlluar mbasditen e sotme në qendër të Moskës pranë selisë së shërbimit sekret rus (FSB) raporton media ruse Izvestia.

Një dëshmitare okulare ka thënë për Reuters se kishte dëgjuar të shtëna me armë në qëndër të Moskës, përballë selisë së FSB-së.

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale ka treguar se disa persona ngjasonin me oficerë policie që ishin armatosur me pushkë.

Mësohet se të paktën dy oficerë të zbatimit të ligjit kanë mbetur të vdekur përfshirë edhe një person të tretë.

Autoritetet ruse ndërkohë kanë thënë se është arritur që të kapet personi që ka qëlluar me armë dhe po punohet për identifikimin dhe arrestimin e tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01253604888916
array(1) { ["section"]=> string(100) "te-shtena-me-arme-prane-selise-se-inteligjences-ruse-tre-persona-te-vrare-mes-tyre-dy-oficere-189867" }