Të shtëna me armë zjarri në Fier, 50 vjeçari përfundon në spital, autorët largohen më shpejtësi dhe djegin makinën

Publikuar tek: aktualitet, më 09:32 01-08-2020 Të shtëna me armë zjarri në Fier, 50 vjeçari përfundon në spital, autorët largohen më shpejtësi dhe djegin makinën Foto ilustruese

Një 50 vjeçar ka mbetur i plagosur në Fier si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

Sipas Policisë, sot më datë 01.08.2020, rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, në banesën e tezes së tij, është plagosur me armë zjarri në krahë shtetasi N.Xh, 50 vjeç, banues në Vlorë.

50-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”. Eshtë ngritur grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve

Fier/ Informacion paraprak

Sot më datë 01.08.2020, rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, në banesën e tezes së tij, është plagosur me armë zjarri në krahë shtetasi N.Xh, 50 vjeç, banues në Vlorë.

50-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Eshtë ngritur grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097999572753906
array(1) { ["section"]=> string(119) "te-shtena-me-arme-zjarri-ne-fier-50-vjecari-perfundon-ne-spital-autoret-largohen-me-shpejtesi-dhe-djegin-makinen-215706" }