Të shtëna në mes të qytetit gjerman, 6 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 15:01 24-01-2020 Të shtëna në mes të qytetit gjerman, 6 të vdekur

Një person i armatosur ka vrarë gjashtë persona dhe ka plagosur disa të tjerë, në qendër të qytetit gjerman, Rot am See.

Personi i armatosur hapi zjarr nga një ndërtesë. Autori është arrestuar afër stacionit të trenit.

Grupi policor shkoi menjëherë në vendngjarje dhe bën me dije se çështja është e lidhur me konflikte personale ndërsa ka përjashtuar mundësinë e një sulmi terrorist.

Emri i personit të armatosur nuk është bërë me dije ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.053359031677246
array(1) { ["section"]=> string(54) "te-shtena-ne-mes-te-qytetit-gjerman-6-te-vdekur-193029" }