Të shtënat masive në Las Vegas, familjarët e 58 viktimave do marrin 800 milionë dollarë

Publikuar tek: bota, më 21:46 30-09-2020 Të shtënat masive në Las Vegas, familjarët e 58 viktimave do marrin 800 milionë dollarë Pamje nga sulmi me armë

Një gjykatës në Nevada miratoi 800 milion dollarë të Mërkurën, përmes MGM Resort International dhe sigurimeve të familjeve të viktimave nga të shtënat masive vdekjeprurëse në një festival të muzikës country në Las Vegas në Tetor 2017.

 

Sipas kushteve, MGM Resorts do të bëjë pagesa për më shumë se 4,400 të afërm dhe familjarë të viktimave nga të shtënat në Las Vegas në 2017, me autor Stephen Paddock.

Vendimi i gjyqtarit finalizon një marrëveshje që u njoftua në fillim të këtij muaji.

Të shtënat vranë 58 vetë dhe plagosën më shumë se 850 të tjerë në një koncert të hapur pranë vendpushimit Mandalay Bay, në atë që u konsiderua si vrasja masive më vdekjeprurëse në historinë moderne të Sh.B.A.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01286792755127
array(1) { ["section"]=> string(93) "te-shtenat-masive-ne-las-vegas-familjaret-e-58-viktimave-do-marrin-800-milione-dollare-222263" }