Të shtënat me armë zjarri, zbulohet identiteti i të plagosurit pranë Sanatoriumit (Emri-Detaje)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:50 19-12-2019 Të shtënat me armë zjarri, zbulohet identiteti i të plagosurit pranë Sanatoriumit (Emri-Detaje) Foto ilustruese

Një 36-vjeçari është gjetur i plagosur me armë zjarri pasditen e sotme në zonën e Saukut.

Mësohet se i plagosur ka mbetur 38-vjeçari Santi Xhaferri, i cili është gjetur shumë pranë spitalit të Sanatoriumit nga kalimtarët, të cilëve u ka kërkuar ta dërgojnë në spital.

Fillimisht kalimtarët e kanë çuar në spitalin e Sanatoriumit, pasi ishte afër, dhe aty mjekët i kanë konstatuar një plagë të shkaktuar me armë zjarri në këmbë.

Mejnëherë janë njoftuar forcate  policisë, të cilët kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë për zbardhjen e rrethanave, të paqarta deri tani.

38-vjeçari ka marrë mjekimin dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ai pritet të dëshmojë për ngjarjen para uniformave blu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga paketa anti-shpifje te situata pas tërmetit, zbulohen diskutimet në mbledhjen e kryesisë së PD
U zgjodh sot në krye të SPAK, kreu i KLP-së prezanton nesër Arben Krajën »
Article Logic
Execution time: 0.01068902015686
array(1) { ["section"]=> string(99) "te-shtenat-me-arme-zjarri-zbulohet-identiteti-i-te-plagosurit-prane-sanatoriumit-emri-detaje-189871" }