Të veshura me lejla, pse gratë kanë zgjedhur këtë ngjyrë në ceremoninë e inaugurimit të Biden si president?

Publikuar tek: bota, më 08:28 21-01-2021 Të veshura me lejla, pse gratë kanë zgjedhur këtë ngjyrë në ceremoninë e inaugurimit të Biden si president?

Joe Biden dje zyrtarish mori detyrën si presidenti i SHBA-së.

Kjo ceremoni ditën e djeshme ishte ndryshe nga herët e tjera për shkak të masave nga Covid-19.

Në ceremoni morin pjesë pak persona, por ajo që ra në sy ishte që disa nga gratë më të rëndësishme të SHBA kishin zgjedhur të visheshin me ngjyrë lejla.

Zëvendës presidentja Kamala Harris, ish zonja e parë Michelle Obama, ish zonja e Parë dhe ish-sekretarja e shtetit Hillary Clinton, si dhe gra te tjera të pranishme, kishin përdorur ngjyrën vjollcë për veshjen e tyre.

Por çfarë do të thotë ngjyra lejla?

Ngjyra lejla shihet si symbol që mban unitetion mes dy partive, një kombinim i blusë dhe të kuqes së partive Demokratike dhe Republikane.

Jehona e gjestit bën thirrje për bashkëpunim rreth inaugurimit dhe temës së ceremonisë, e cila në vetvete është “America United”.

AP21020735292664-1.jpgScreenshot_1.pngScreenshot_2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jo vetëm urime! Joe Biden merr kërkesa të 'çuditshme' nga shtetet aleate dhe armike të SHBA-së
»
Article Logic
Execution time: 0.011051893234253
array(1) { ["section"]=> string(112) "te-veshura-me-lejla-pse-grate-kane-zgjedhur-kete-ngjyre-ne-ceremonine-e-inaugurimit-te-biden-si-president-235790" }