“Të vetmen gjë që nuk i pëlqyem Aleksandër Lalos”... Dëfrim Methasani: Mbrëmë ishe në ekran!

Publikuar tek: kulture-art, më 12:14 20-11-2017 “Të vetmen gjë që nuk i pëlqyem Aleksandër Lalos”... Dëfrim Methasani: Mbrëmë ishe në ekran!

Lajmi i ndarjes nga jeta të kompozitorit të shquar Aleksandër Lalo si pasojë e një arresti kardiak në moshën 68-vjeçare ka tronditur gjithkënd.

Shumë ishin duke e parë në emisionin e regjistruar në Tv Klan si pjesë e jurisë por ndërkohë kompozitori na kishte dhënë lamtumirën.

“Iku krejt papritur, duke na lënë pas të vetmin kujtim të keq, me notën muzikore, të vetmen që nuk ia pëlqyem, ndarjen nga ne. Iku nxitimthi Aleksadër Lalo i madh, që la pas qindra këngë, nje det me muzikë, por dhe një mal me dhimbje. Mbrëmë ishte në ekran, por sot na mungon të gjithëve. Lamtumirë Lalo i pavdekshëm...! Sa herë të dëgjojme muzikën tënde, do jemi me ty! Gjenitë si ti, kanë vetëm ditelindje...”, shkruan gazetari Dëfrim Methasani. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.064290046691895
array(1) { ["section"]=> string(92) "te-vetmen-gje-qe-nuk-i-pelqyem-aleksander-lalos-defrim-methasani-mbreme-ishe-ne-ekran-100209" }