Teatër brenda kullës? Kumbaro: Godinë e veçantë me teatër. Vasili: Kulla do bëhet te parkingu

Publikuar tek: politike, më 23:47 14-02-2018 Teatër brenda kullës? Kumbaro: Godinë e veçantë me teatër. Vasili: Kulla do bëhet te parkingu

Është ende e paqartë se ku do të ndërtohet godina e Teatrit Kombëtar të ri. A do të jetë një godinë më vete apo do ndërtohet brenda një kulle shumëkatëshe?

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, në emisionin “Opinion” përdori termin “godinë e veçantë me teatër”. Por aktori Laert Vasili thotë se ekziston plani për ndërtimin e një kulle në parkingun pas teatrit.

Pjesë nga debati:

Fevziu: Godinë e veçantë apo me teatër brenda?

Kumbaro: Do jetë godinë e veçantë me teatër. Teatri do ndërtohet i ri dhe do jetë godinë e veçantë me teatër

Laert Vasili: Teatri Vazhdon ngelet këtu ku është dhe këtu ku është parkingu do ndërtohet një kullë. Dhe siç tha kryeministri nëse shteti nuk arrin pa çka se janë dhënë 2.5 milion euro, biznesmeni do jetë i detyruar të japë para për teatrin. Do bëhet me standarte ndërkombëtare.

Ne jemi që teatri të bëhet aty ku ka qenë, të mos cënohet asnjë centimetër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012609958648682
array(1) { ["section"]=> string(96) "teater-brenda-kulles-kumbaro-godine-e-vecante-me-teater-vasili-kulla-do-behet-te-parkingu-110279" }