Teatri Kombëtar, artistët prezantojnë projektin (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 17:32 09-04-2018 Teatri Kombëtar, artistët prezantojnë projektin (FOTOT)

Ashtu siç e kishin paralajmëruar artistët janë mbledhur për të prezantuar projektin e tyre për Teatrin e ri Kombëtar.

Ata kanë prezantuar projektin e godinës së re të teatrit. Sipas tyre godina ekzistuese do të vazhdojë të jetë, por do të ketë edhe ndërtime shtesë. 

Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar ka qenë në qendër të debateve të kohëve të fundit, ku është shqëruar edhe me përplasje mes artistëve dhe Ministrisë së Kulturës.

Shihni fotot e mëposhte të projektit të artistëve:

ARTISTET.png

4.png

6.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.29371404647827
array(1) { ["section"]=> string(59) "teatri-kombetar-artistet-prezantojne-projektin-fotot-116277" }