Teatri Kombëtar drejt shembjes, Rama: Ja kur hapet skena e re te 'Turbina'

Publikuar tek: politike, më 18:06 29-06-2018 Teatri Kombëtar drejt shembjes, Rama: Ja kur hapet skena e re te 'Turbina'

Me avancimin e planeve të qeverisë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një Teatri të ri përmes partneritetit publik privat, artistët duhet të vijojnë aktivitetin duku tjetër.

E mesa duket skena e re, provizore, do të jetë gati në 2 korrik. Ajo ndodhet në ambientet e ish-Laboratorit të Hidrologjisë, të quajtur si Turbina.

Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama në Facebook:

 “Të hënën 2 korrik në mbrëmje hapet në Tiranë SKENA e RE #arTurbina. Një tjetër investim i qeverisë shqiptare për artistët dhe dashamirët e Teatrit, Baletit, Muzikës e Arteve Pamore”, shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020380973815918
array(1) { ["section"]=> string(77) "teatri-kombetar-drejt-shembjes-rama-ja-kur-hapet-skena-e-re-te-turbina-126205" }