Teatri kombëtar drejt shembjes, Rama: Skena e re 'Turbina' hapet më 2 korrik

Publikuar tek: barometri, më 07:35 30-06-2018 Teatri kombëtar drejt shembjes, Rama: Skena e re 'Turbina' hapet më 2 korrik

Me avancimin e planeve të qeverisë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një Teatri të ri përmes partneritetit publik privat, artistët duhet të vijojnë aktivitetin duku tjetër.

 

E mesa duket skena e re, provizore, do të jetë gati në 2 korrik. Ajo ndodhet në ambientet e ish-Laboratorit të Hidrologjisë, të quajtur si Turbina.

Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama në Facebook:

 “Të hënën 2 korrik në mbrëmje hapet në Tiranë SKENA e RE #arTurbina. Një tjetër investim i qeverisë shqiptare për artistët dhe dashamirët e Teatrit, Baletit, Muzikës e Arteve Pamore”, shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027573108673096
array(1) { ["section"]=> string(79) "teatri-kombetar-drejt-shembjes-rama-skena-e-re-turbina-hapet-me-2-korrik-126241" }