Teatri Kombëtar, reagon Basha: Jo njoftime gjysmake që fshehin të vërtetën, jemi të vendosur

Publikuar tek: politike, më 19:27 26-02-2020 Teatri Kombëtar, reagon Basha: Jo njoftime gjysmake që fshehin të vërtetën, jemi të vendosur Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Bashkisë së Tiranës për të mos e ndërtuar Teatrin e ri Kombëtar përmes skemës PPP.

Basha thotë se ky është një njoftim gjysmak që ka për qëllim të fshehë të vërtetën, dhe shpeh vendosmërinë e PD-së për të mos u tërhequr nga qëndrimi i saj.

“Rama dhe Veliaj nuk mund ti hedhin hi syve shqiptareve dhe te mbulojne korrupsionin dhe prishjen e Teatrit me njoftime gjysmake qe fshehin te verteten. Pa nje vendim te qarte qe kullat nuk do te ndertohen dhe Teatri do te ruhet PD nuk terhiqet nga qendrimi dhe vendosmeria e saj”, shkruan Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074729919433594
array(1) { ["section"]=> string(96) "teatri-kombetar-reagon-basha-jo-njoftime-gjysmake-qe-fshehin-te-verteten-jemi-te-vendosur-196557" }