Teatri Kombëtar, Veliaj komenton dëgjesën me artistët: Kishte më shumë...

Publikuar tek: aktualitet, më 09:37 18-06-2018 Teatri Kombëtar, Veliaj komenton dëgjesën me artistët: Kishte më shumë...

Kryebashkiaku Erion Veliaj po mban në këto momente një dëgjesë me arktitektët lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar.

 

Gjatë fjalës së tij Veliaj vlerësoi dëgjesën me artistët tre ditë më parë. Kryebashkiaku u shpreh se kishte më shumë koncensus nga ç’e kishte menduar. Ndërsa në fund u bëri thirrje aktorëve që të sjellin përfaqësuesit e tyre në grupin e negociatorëve.  

“Kishte më shumë koncensus se ç’e mendoja. Kemi ulur tonet. Di t’ju them se pjesa dërrmuese është distanuar nga politika nuk duan ta ngatërrojnë çështjen e teatrit me politikë dhe për këtë më vjen shumë mirë. U jam shumë mirënjohës artistëve dhe pres që ata të bien përfaqësues për grupin negociator. Ata kanë rolin e madh të skenës, por asnjë prej tyre nuk ka diplomë në Inxhinieri Ndërtimi dhe jam i sigurtë që do e mirëpresin këtë dëgjesë”, tha Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024755001068115
array(1) { ["section"]=> string(75) "teatri-kombetar-veliaj-komenton-degjesen-me-artistet-kishte-me-shume-124828" }