Teatri ku Hajrie Rondo luajti rolin e fundit: Ngushëllime familjes, modeli i profesionistes

Publikuar tek: kulture-art, më 20:36 09-09-2017 Teatri ku Hajrie Rondo luajti rolin e fundit: Ngushëllime familjes, modeli i profesionistes

Teatri Metropol ka shprehur ngushëllimet familjes së Hajrije Rondos për humbjen e madhe.

 

Para pak kohësh Rondo ishte duke luajtur rolin e saj të fundit në Teatrin Metropolitan të Tiranës.

Mesazhi i plotë:

Familja e madhe e Teatrit Metropol, i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes e të afërmve për këtë humbje të madhe. Fati e deshi qe roli i fundit i saj te ishte ne skenen tone.

Cdo dite qe ajo ishte me ne, pavaresisht perballjes se vazhduar me nje semundje te pabese, Hajrija ishte modeli i profesionistes dhe artistes se mire, e perkushtuar ndaj punes dhe bujare ndaj kolegeve.

Ndihemi të privilegjuar për kontributin dhe interpretimin e saj të cmuar në shfaqjen "Tre Dhëndurët" në Teatrin Metropol. Largimi i saj ndihet tek te gjithe ne. I percjellim ngushellimet me te thella familjes, sidomos se bijes, Klea Konomi, kolege e stafit tone.

Ju duam shume, Jonida Beqo & stafi i Metropolit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027744054794312
array(1) { ["section"]=> string(95) "teatri-ku-hajrie-rondo-luajti-rolin-e-fundit-ngushellime-familjes-modeli-i-profesionistes-91744" }