Teatri 'ndan' vëllezërit Shllaku, njëri pro e tjetri kundër shembjes

Publikuar tek: aktualitet, më 22:38 03-07-2018 Teatri 'ndan' vëllezërit Shllaku, njëri pro e tjetri kundër shembjes

Çështja e Teatrit Kombëtar nuk ka ndarë vetëm artistët në disa pro dhe disa kundër shembjes së godinës.

Qëndrime të ndryshme kanë mbajtur sot edhe vëllezërit shkodranë Primo dhe Bruno Shllaku, djemtë e regjisorit  dhe Artistit të Popullit Lec Shllaku, dhe nipa të përkthyesit të famshëm Gjon Shllaku.

Ndërkohë që në komisionin ditën e sotme aktori Bruno Shllaku shprehej pro shembjes së Teatrit Kombëtar, vëllai i tij, shkrimtari Primo Shllaku protestonte përpara godinës kundër shembjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010483980178833
array(1) { ["section"]=> string(72) "teatri-ndan-vellezerit-shllaku-njeri-pro-e-tjetri-kunder-shembjes-126644" }