Tefta Radi e dërrmuar flet nga spitali, shpërthen në lot: Gjëja e fundit që na ka mbetur të bëjmë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:40 28-03-2017 Tefta Radi e dërrmuar flet nga spitali, shpërthen në lot: Gjëja e fundit që na ka mbetur të bëjmë

Kantautori Françes Radi u dërgua mëngjesin e djeshëm me urgjencë në QSUT. Sipas mjekëve Radi ka pësuar hemoragji cerebrale dhe është në gjendje shumë të rëndë shëndetësore. Bashkëshortja e tij Tefta Radi bëri apel ditën e djeshme për transportin jashtë shtetit, mirëpo gjendja e kantautorit të njohur është shumë e rënduar.

 Tefta Radi ka dhënë një videomesazh për gazetarin Defrim Methasani, ku i drejtohet të gjithë qytetarëve të bashkojnë lutjet për Françesk Radin, pasi kjo është gjëja e fundit që ka mbetur të bëjnë.

"Angazhimi i mjekëve është i jashtëzakonshëm, sidomos stafi i urgjencës. Nuk mungon angazhimi në maksimum i mjekëve.

Angazhimi është jashtëzakonisht i madh nga Ministria e Shëndetësisë, vetë Ministria e Shëndetësisë ka qenë e pranishme. Angazhimi është po aq i madh dhe nga kryeministri Rama.

Gjendja e rënduar e Françeskut e bën të pamundur transportimin e tij dhe ndërhyrjen për të marrë hapa për përmirësimin e gjendjes.

Shpresoj që po t’i  bashkojmë lutjet bashkë….

Falenderoj dhe kryeopozitarin Basha dhe të gjithë miqtë, kolegët për lutjet e tyre të përbashkëta”, -është shprehur Tefta Radi e dërrmuar dhe mes lotësh, me shpresën dhe besimin që bashkëshorti i saj do çohet nga krevati dhe do jetë sërish pranë saj. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Makina përplas për vdekje kalimtarin, arrestohet drejtuesi i mjetit (EMRAT)
Grushta fytyrës specialistit të policisë, kolegët i vijnë në ndihmë korçarit (SI NDODHI NGJARJA) »
Article Logic
Execution time: 0.010287046432495
array(1) { ["section"]=> string(101) "tefta-radi-e-derrmuar-flet-nga-spitali-shperthen-ne-lot-gjeja-e-fundit-qe-na-ka-mbetur-te-bejme-73361" }