Televizioni kombëtar çek jehonë Shqipërisë turistike, flet Auron Tare (PROJEKTI- VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:09 20-02-2018 Televizioni kombëtar çek jehonë Shqipërisë turistike, flet Auron Tare (PROJEKTI- VIDEO)

Tevizioni kombëtar i Çekisë i bën jehonë Shqipërisë turistike në një emision prej mbi 10 minutash ku i ftuar ishte studiuesi shqiptar Auron Tare.

Në këtë emision u prezantuan potencialet turistike të shqipërisë si dhe në vecanti një projekt i ndërmarrë kohët e fundit mbi ndërlidhjen e zonave bregdetare me ato malore.

Ky projekt i cili është i pari në llojin e vet kërkon të krijojë një harmoni midis zonave të jugut shqiptar duke krijuar mundësi për turizmin bregdetar që të vizitojë edhe zonat malore shumë pranë bregdetit duke sjellë mundësi ekonomike dhe për këto vende që janë shumë pak të frekuentuara.

Publiku çek u njoh me këtë model interesant të turizmit në Shqipëri si dhe me disa projekte ku studentë të universitetit Karli i Parë në Pragë kanë marrë pjesë në implementimin e tyre në Shqipëri. Për të parë videon kliko në: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/218411010100214/video/600460

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.051498174667358
array(1) { ["section"]=> string(90) "televizioni-kombetar-cek-jehone-shqiperise-turistike-flet-auron-tare-projekti-video-110856" }