Televizioni në Shqipëri del në ankand, shitet për 1.3 milionë euro

Publikuar tek: ekonomi, më 11:20 17-09-2016 Televizioni në Shqipëri del në ankand, shitet për 1.3 milionë euro

Televizioni Albania Screen apo siç njihet ndryshe Alsat  është hedhur në ankan për shkak të kredive të pashlyera. “AS” është në pronësi të biznesmenit Rezart Taçi dhe sipas shoqërisë përmbarimore ankandi do të qëndrojë i hapur deri më 28 shtator.

Televizioni është nxjerrë në shtije për një çmim që fillon nga 1.3 milionë euro dhe interesi nga blerësit pritet të jetë i madh.

Rezart Taçi prej vitesh ndodhet në vështirësi financiare, ndërsa së fundmi ka patur probleme edhe me drejtësinë në Zvicër. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095970630645752
array(1) { ["section"]=> string(71) "televizioni-ne-shqiperi-del-ne-ankand-shitet-per-1-3-milione-euro-53208" }