Televizioni sirian: Vritet lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi

Publikuar tek: bota, më 15:33 11-06-2017 Televizioni sirian: Vritet lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi

Raportime të shumta nga Lindja e Mesme bëjnë me dije lideri i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, ka mbetur i vrarë nga një sulm i fuqishëm ajror.

Një burim tha për The Guardian se para disa muajsh e kishte parë Al Baghdadin në qytetin Baaj të Irakut, ku mendohet se ka ndenjur i fshehur për rreth tre vjet.

Personi, i cili është përkrahës i Muxhahedinëve iranianë, tha se për herë të fundit e pa Al-Baghdadin të largohej me një eskortë prej katër makinash.

Al baghdadi besohet se është larguar drejt Raqqas në Siri, nga ku edhe vijnë raportimet se është vrarë. Lajmin e ka dhënë televizioni sirian, por në Pentagon e shohin ende me skepticizëm pasi gjatë muajve të fundit ka patur shumë raportime për vrasjen e tij, por që kanë rezultuar të pavërteta. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Luftonin kundër ISIS, ushtari afgan kthehet kundër dhe vret 3 amerikanë
Përdoruesit të kokainës i rreh zemra për 25 minuta pasi ia heqin nga trupi (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011260032653809
array(1) { ["section"]=> string(66) "televizioni-sirian-vritet-lideri-i-isis-abu-bakr-al-baghdadi-82069" }