Televizorë të thyer dhe pranga, një grup të rinjsh protestojnë para kryeministrisë paketën Anti-shpifje

Publikuar tek: aktualitet, më 11:37 19-12-2019 Televizorë të thyer dhe pranga, një grup të rinjsh protestojnë para kryeministrisë paketën Anti-shpifje Televizorët e thyer të hedhur në sheshin para kryeministrisë

Një grup të rinjsh të organizuar në siglën e një organizate 'Rezistenca Rinore' kanë protestuar mesditën e sotme para kryeministrisë, paketën Anti-shpifje.

Të rinjtë të revoltuar e shohin këtë ligj të qeverisë si cënsurë dhe shtypje totale që i bëhet lirisë së fjalës.

Në shesh ata kanë hedhur televizorë të thyer dhe pranga si një simbolikë për të kundërshtuar censurën.

Kjo është protesta e dytë, pas asaj të gazetarëve të mbajtur dje, jashtë parlametit teksa pritej që ligji të miratohej në seancën plenare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria hap garën për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, Klosi: Do arrijmë objektivin për 10 milionë turistë të huaj
BE: Në Kosovë nevojitet formimi i shpejtë i qeverisë për të çuar tek reformat e dialogu »
Article Logic
Execution time: 0.01009202003479
array(1) { ["section"]=> string(109) "televizore-te-thyer-dhe-pranga-nje-grup-te-rinjsh-protestojne-para-kryeministrise-paketen-anti-shpifje-189832" }