Temperatura rekord në Iran, shkojnë deri në 70 gradë

Publikuar tek: bota, më 13:22 04-08-2015 Temperatura rekord në Iran, shkojnë deri në 70 gradë Nje qytetar iranian qe mban mbi kurriz nje cope te madhe akulli

Gjatë ditëve të kaluara Irani është përfshirë nga një i nxehtë i jashtëzakonshëm që arrin në 70 gradë. Në zonën jugperëndimore të vendit temperaturat janë rritur ndjeshëm. 

Dhe në kufi me Irakun termometri shënon 49 gradfë celcius duke i detyruar autoritetet lokale që të japin katër ditë pushim dhe duke nxitur qytetarët që të mos qëndrojnë jashtë shtëpive.

Ekspertët thonë se bëhet fjalë për temperaturat më të larta që ka pasur ndonjëherë dhe që mund të suportohen nga njeriu. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011500120162964
array(1) { ["section"]=> string(57) "temperatura-rekord-ne-iran-shkojne-deri-ne-70-grade-17700" }