Temperatura të larta por kujdes, shiu mund t'jua prishë planet e fundjavës

Publikuar tek: aktualitet, më 07:03 04-07-2020 Temperatura të larta por kujdes, shiu mund t'jua prishë planet e fundjavës Ilustruese

Dita e sotme pritet të karakterizohet nga mot me reshje të dobëta në të gjitha qarqet, edhe pse temperaturat do të vazhdojnë të jenë të larta.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 25 / 32°C

në vendet e ulëta: 22 / 31°C

në vendet malore: 15 / 29°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë, kryesisht në bregdet.

106495270_1728461257307713_844721311244493327_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011604785919189
array(1) { ["section"]=> string(80) "temperatura-te-larta-por-kujdes-shiu-mund-t-jua-prishe-planet-e-fundjaves-212763" }