Temperaturat e larta të këtij viti, rekord në shkallë globale

Publikuar tek: bota, më 17:35 27-07-2016 Temperaturat  e larta të këtij viti, rekord në shkallë globale

Rekordet e temperaturave të këtij viti kanë zënë në befasi shkencëtarët.

Sipas Funksional, ekspert udhëheqës asgjë nuk është pritur si niveli i ngrohjes globale këtë vit.

Sipas ekspertëve në gjashtë muajt e parë të këtij viti temperaturat kanë qenë 1.3 gradë Celsius mbi mesataren dhe ky është një rekord, shkruan ‘The Indipendent’.

Megjithatë, Dr David Carlson, drejtor i Programit të Kërkimeve Botërore e Klimës, tha se nuk kishte arritur të parashikojnë temperaturat e larta e regjistruar këtë vit.

“Çdo muaj të këtij viti ka temperaturë të re rekord” ka thënë Carlson.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033364057540894
array(1) { ["section"]=> string(66) "temperaturat-e-larta-te-ketij-viti-rekord-ne-shkalle-globale-47907" }