Temperaturat mbeten të larta, dielli ‘përvëlues’ dhe nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 23:09 01-07-2020 Temperaturat mbeten të larta, dielli ‘përvëlues’ dhe nesër

Edhe nesër, e enjte, në vendin tonë do të mbizotërojë një mot i kthjellët.

Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës të cilat në juglindje do të pasohen nga reshje shiu në formën e shtrëngatave të karakterit lokal. Në zonat e thella malore vranësirat të do të gjenerojnë edhe rreshje të pakta.

Sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Me konkretisht temperaturat parashikohen:

zonat malore 18°C deri në 34°C

zonat e ulëta 19°C deri në 38°C

zonat bregdetare 20°C deri në 35°C

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088589191436768
array(1) { ["section"]=> string(62) "temperaturat-mbeten-te-larta-dielli-pervelues-dhe-neser-212498" }