Tenistja shkëlqen dita-ditës, por fansat shokohen nga problemi që ka. E vini re? (FOTOT)

Publikuar tek: sport, më 09:49 06-07-2016 Tenistja shkëlqen dita-ditës, por fansat shokohen nga problemi që ka. E vini re? (FOTOT)

Është vetëm 15 vjeç dhe po shkëlqen dita-ditës por fansat shokohen kur mësojnë se çfarë problemi ka.

Francesca Jones ka arritur që me vetëm 3 gishta në dorën e djathtë të bëjë realitet ëndrrën e saj në Wimbledon.

Adoleshentja nga Yorkshire i është nënshtruar një operacioni të dhimbshëm për të korrigjuar problemin dhe po ia del me sukses të mbajë raketën e tenisit.

Ajo vuan nga çrregullimi i Ectrodactyly Ectodermal Dysplasia, e quajtur ndryshe Sindroma EEC, me të cilën ka lindur. Ka një dorë të djathtë më të vogël me vetëm 3 gishta dhe 4 gishta në të majtën. Megjithatë asgjë nuk është e pamundur që Jones të ndjekë pasionin më të madh që ka: tenisin.

tenistja.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023791074752808
array(1) { ["section"]=> string(89) "tenistja-shkelqen-dita-dites-por-fansat-shokohen-nga-problemi-qe-ka-e-vini-re-fotot-45679" }