Tenori Hushi falenderon miqtë dhe mediat për mbështetjen: Intrigat dhe intrigantet, larg meje dhe TKOB-së

Publikuar tek: kulture-art, më 08:57 25-08-2016 Tenori Hushi falenderon miqtë dhe mediat për mbështetjen: Intrigat dhe intrigantet, larg meje dhe TKOB-së

Tenori Agim Hushi është një nga kandidatët për drejtor të Teatrit të Operës dhe Baletit.

Nëpërmjetë një statusi tenori falenderon miqtë dhe mediat për mbështetjen për ta bërë TOKB emblemen e kultures shqiptare duke e cilësuar atë një Institucion të nivelit Botëror dhe si skenën që e rriti.

“Faleminderit miqve te panumert, medias se lire e te ndershme qe po me suporton ne deshiren time sublime, per ta bere TKOBAP, Emblemen e kultures shqiptare, ku une vura kemben per here te pare si 20 vjecar, skenen qe me rriti, tempullin e dashurise sime profesionale, nje Institucion te nivelit Boteror.
Injoranca, arroganca, shpirtligesia, cmira, intrigat dhe intrigantet, larg meje dhe TKOBAP.
AUSS!!!
Do Fitoj Dashuria, Profesionalizmi, Kultura, FISNIKERIA.

Faleminderit Miq” shkruan Hushi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026358127593994
array(1) { ["section"]=> string(109) "tenori-hushi-falenderon-miqte-dhe-mediat-per-mbeshtetjen-intrigat-dhe-intrigantet-larg-meje-dhe-tkob-se-50803" }