Tenori Hushi u përgjiget kritikëve siç ai di më mirë: Freskohuni me tingujt e pavdekshëm të Puçinit

Publikuar tek: kulture-art, më 22:45 05-08-2017 Tenori Hushi u përgjiget kritikëve siç ai di më mirë: Freskohuni me tingujt e pavdekshëm të Puçinit

Tenori Agim Hushi ka reagur sërish ndaj të gjithë atyre që e kanë akuzuar për deklaratën e bërë një ditë më parë ku nënvizonte se i vinte turp që ishte shqiptar.

Përmes një postimi në rrjetin social, Hushi përgjigjet me tingujt e pavdekshëm të Puçinit, me një falenderim për miqtë që e kanë përkrahur dhe dalë për zot përballë shpifjeve, injorancës, fyerjes, sm,irëzinjve në emër të një patgriotizmi hipokrit.

“Per te gjithe miqt dhe dashamiresit e mije, por dhe per ata qe fyejn dhe shajne, i ftoj te freskohen me tingujt e pavdekshem te Pucinit dhe te kuptojne se bota e artit dhe e vlerave e percmon urrejtjen si forma me e ulet e mardhenies njerzore.

Gjej rast ketu te falenderoj mijra e mijra miq dhe dashamires qe jo vetem me kane perkrahur por dhe dale zot perballe shpifjeve, injorances, fyerjes, cmirzinjve qe ne emer te nje patriotizmi hipokrit dhe primitiv vollen e vazhdojne te vjellin vrer ndaj meje dhe jetes time!

Une jam shqiptare dhe do vdes shqiptar ashtu sic e perseris se shqiptare qe po i bejne gjemen atdheut tim, mua me fyejne, qe flasin gjuhen time dhe jane bashkatdhetare te mij!

Kaq dhe pike!

Ju uroj nje mbremje te bukur. Degjim te kendshem!

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021011829376221
array(1) { ["section"]=> string(104) "tenori-hushi-u-pergjiget-kritikeve-sic-ai-di-me-mire-freskohuni-me-tingujt-e-pavdekshem-te-pucinit-88359" }