Tension i madh në Komisionin e Medias, Gjekmarkaj, Lelaj dhe Marku braktisin BLLOK mbledhjen

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 12-12-2019 Tension i madh në Komisionin e Medias, Gjekmarkaj, Lelaj dhe Marku braktisin BLLOK mbledhjen

Pedagogët e gazetarisë, Mark Marku, Agron GjekMarkaj dhe Alfred Lela kanë braktiskur bllok mbledhjen e Komisionit të Medias.

Kjo ndodhi menjëherë pasi fjalën e mori, deputeti socialist, Musa Ulqini i cili e konsideroi të rëndë veprimin e Markut, ndaj ish-ministres Kumbaro.

Teksa ka marrë fjalën Ulqini u shpreh :

'I kemi dëgjuar të gjithë me respekt. Ështe sot hera e parë që paragjykohet një deputet, që ne e kemi ftuar. Ju nuk keni të drejtë, ju lutem respektoni disa gjëra minimale. Ndryshe mos të kishit ardhur. Në 24 vjet nuk ka ndodhur që koka pedagogësh që edukojnë gazetarë të paragjykojnë', tha Ulqini.

kjo ka revoltuar pegagogët të cilët e kanë lënë mbledhjen në mes duke rrëmbyer xhaketat dhe lënë sallën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026131153106689
array(1) { ["section"]=> string(97) "tension-i-madh-ne-komisionin-e-medias-gjekmarkaj-lelaj-dhe-marku-braktisin-bllok-mbledhjen-189174" }