Tension mes Tiranës dhe Athinës, boksieri shqiptar mahnit me veprimin e tij

Publikuar tek: sport, më 16:02 31-10-2018 Tension mes Tiranës dhe Athinës, boksieri shqiptar mahnit me veprimin e tij

Boksieri shqiptar i arteve marciale, Florian Marku ka reaguar përmes një fotoje të shpërndarë në rrjetet sociale në lidhje me tensionet e fundit mes Tiranës dhe Athinës, për minoritarin grek Konstandinos Kaçifa nga Renea në fshatin Bularat.

Marku shkruan vetëm dy fjalë në gjuhën angleze: “No hate”, që në shqip përkthehet: “Jo urrejtje”.

Kujtojmë që boksieri ka shumë marrëdhënie të mira me shtetin fqinj, pasi aty ka hedhur hapat e parë në sportin e boksit.

gdsf.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027890920639038
array(1) { ["section"]=> string(81) "tension-mes-tiranes-dhe-athines-boksieri-shqiptar-mahnit-me-veprimin-e-tij-139760" }