Tension në Kuvend, Basha i shkon i nxehur Ramës në foltore: Po si s’ke TURP (ÇFARË THA KRYEMINISTRI – E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 13:49 22-02-2018 Tension në Kuvend, Basha i shkon i nxehur Ramës në foltore: Po si s’ke TURP (ÇFARË THA KRYEMINISTRI – E PLOTË)

Tension në Kuvend. Kreu i PD Lulzim Basha i ka shkuar në foltore kryeministrit Edi Rama tejet i revoltuar pasi ky i fundit i cilësoi demokratët “zogj që fluturojnë”.

DEBATI I PLOTË :

Rama tregon 4 rastet e bujshme të përfituesve të ndihmës ekonomike: Nëse doni të protestoni për Fluturimin nga Prrenjasi, pronar i një vile. Gëzimi nga Kamza, pronar i kësaj vile, 2 autoveturave, Josifin nga Fieri 3 makina, Dragushin nga Korca, me 1 milion lekë pagë e me ndihmë ekonomike, vazhdoni protestoni. Këto nuk janë 4 raste janë mijëra raste .

Ka një fond të posacëm, e ftoj kryetarin e PD që bashkë me Xhella Mziun të akomodojë ata të cilëve nuk shkon tua qajë hallin por ti nxjerrë në televizor, me 6% nga fondi që merr bashkia mund t’i adresojë ato raste. E vetmja bashki që ka bërë këtë veprim është bashkia Vlorë, janë konstatuar 700 deklarime të rreme dhe duke shfrytëzuar fondin e vënë në dispozicion janë futur në ndihmë 86 familje

Ne jemi këtu përballë zogjve të kohës dhe fluturoni si korbat mbi cdo gropë që hapët, vazhdoni fluturoni...

(Basha çohet nga vendi bashkë me disa deputetë të PD, në foltore, te Rama)

Ruçi: Zoti Basha ju tërheq vëmendjen!

Basha-Ramës në foltore: Si s’ke turp!

Ruçi: Zoti Basha të tërheq si vëmendjen

Rama: U ofenduat ju se thashë unë zogj... Jeni zogjtë e korbave, që fluturoni në çdo gropë që hapët vetë!

rrrr.png

plas2.pngplas3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01084303855896
array(1) { ["section"]=> string(111) "tension-ne-kuvend-basha-i-shkon-i-nxehur-rames-ne-foltore-po-si-s-ke-turp-cfare-tha-kryeministri-e-plote-111101" }