Tension në ndeshjen Kamza- Luftëtari? Reagon trajneri Lika: Na shpëtoi ky lojtar

Publikuar tek: sport, më 17:49 05-05-2018 Tension në ndeshjen Kamza- Luftëtari? Reagon trajneri Lika: Na shpëtoi ky lojtar Hasan Lika

Pas barazimit 0-0 me Kamzën ka folur për mediat dhe trajneri i Luftëtarit, Hasan Lika.

Trajneri tha për “Supersport” se ekipi nuk ishte në ditën më të mirë. “Rezultat pozitiv, na kënaq. Kishim një ndeshje të fortë dhe të vështirë, pasi kundërshtari luftonte për t’i shpëtuar zonës së ftohtë. Të dyja skuadrat vuanin nga mungesat. Sot nuk ishim në ditën tonë më të mirë.

Edhe mund t’i kishim ndëshkuar, edhe mund të na kishin ndëshkuar. Për meritë të portierit morëm një pikë sot. Ne kemi lojtarë si Aleksi që mbulon krahun e majtë. Demo herë punoi, mirë por në disa raste jo. Nuk pati tension, ne mund të kemi tension pasi kërkojmë të shkojmë në Kupat e Europës dhe kjo na tensionon pak. Ishte Fair Play. Në përgjithësi ishte ndeshje e mrië, u respektua kudërshtari në maksimum.”

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076098442077637
array(1) { ["section"]=> string(84) "tension-ne-ndeshjen-kamza-luftetari-reagon-trajneri-lika-na-shpetoi-ky-lojtar-119618" }