Tensione në Kalais të Francës, banorët me armë kundër emigrantëve (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:33 24-01-2016 Përplasja në Kalais të Francës

\"RT\"

Një protestë pro-emigrantëve në një prej qyteteve më të prekura të Francës, Kalais, ka degjeneruar në përleshje fizike dhe kërcënime.

Në videon e shpërndarë në internet, shihen banorët e një lagjeje në Kalais teksa kundërshtojnë protestën pro emigrantëve dhe nuk ngurrojnë të nxjerrin armën, duke ia drejtuar tyre. Qeveria franceze ka premtuar se në Kalais do të kthehet rendi dhe qetësia pas një sërë incidentesh si nga banorët edhe refugjatët.

calasi.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmeti me magnitudë 7.1 trondit Alaskën, evakuohen qindra banorë
Ky është shteti më i palumtur në botë »
Article Logic
Execution time: 0.010396003723145
array(1) { ["section"]=> string(76) "tensione-ne-kalais-te-frances-banoret-me-arme-kunder-emigranteve-video-30828" }