Tensione në ‘Unazën e Re’, protestuesit bllokojnë rrugën dhe hedhin bomba molotov (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:01 10-10-2019 Tensione në ‘Unazën e Re’, protestuesit bllokojnë rrugën dhe hedhin bomba molotov (VIDEO) Molotovi ne protesten e banoreve te Unazes se Re

Gjatë protestës së sotme në ‘Unazën e Re’, protestuesit kanë bllokuar rrugën  dhe kanë hedhur edhe bomba molotov. Molotovët janë hedhur nga protestuesit në drejtim të rrugës dhe nuk raportohet për  të lënduar.

Ndër të tjera ata kanë shpalosur edhe një banderolë me parullën ‘Mbrojmë familjet tona, ky është genocid’.

Në mbështetje të banorëve te ‘Unaza e Re’ kanë qenë edhe disa ish-deputetë të opozitës.

Kujtojmë se sot pati tensione mes banorëve të Astirt dhe policisë ku si pasojë edhe tre banorë u shoqëruan në ambjentit e komisariatit numër 6.

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, ka ftuar të gjithë qytetarët që të mbështesin këta banorë të cilët po luftojnë për shtëpiat e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023565053939819
array(1) { ["section"]=> string(85) "tensione-ne-unazen-e-re-protestuesit-bllokojne-rrugen-dhe-hedhin-bomba-molotov-181548" }