Tensione tek Bregu i Lumit, banorët rrëmbejnë lopatat kundër fadromave  

Publikuar tek: aktualitet, më 10:37 08-04-2019 Tensione tek Bregu i Lumit, banorët rrëmbejnë lopatat kundër fadromave  

Banorët e Bregut të Lumit kanë rrëmbyer lopatat kundër fadromave që tentojnë të shembin shtëpitë e tyre.

Situata mes banorëve dhe policisë është tensionuar pasi ka pasur përleshje mes tyre. 

Disa prej banorëve kanë hipur mbi çatiët e shtëpive në shenjë mbrojtje të banesave të tyre.

Mësohet se banorët kundërshtojnë prishjen e shtëpive të tyre, të cilat preken nga projekti i rrugës. Ata janë shprehur për mediat se janë të paqartë për mënyrën e shpronësimit, ndërsa janë ngritur në protestë.  

Në vendgjarje ndodhen forca të shumta policie. Po ashtu i pranishëm është edhe ish-deputeti i PD, Klevis Balliu.

PAMJET LIVE:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Ka vrarë fëmijë', Shkëlzen Berisha i përgjigjet Rezarta Shkurtës: Radhën për të 'kënduar' në Gjykatë e ka partnerja e trafikantit
'Është koha për kompromis', Soreca apel Qeverisë dhe Opozitës: Takohuni në mes të urës »
Article Logic
Execution time: 0.010751962661743
array(1) { ["section"]=> string(76) "tensione-tek-bregu-i-lumit-banoret-rrembejne-lopatat-kunder-fadromave-159597" }