Tensionet Greqi-Turqi, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën

Publikuar tek: rajon, më 20:00 19-09-2020 Tensionet Greqi-Turqi, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo, do të vizitojë Athinën nga data 25 deri më 27 shatator.

Bëhet me dije se Pompeo do të vizitojë Athinën dhe do të diskutohet në lidhje me tensionet që janë krijuar midis Greqisë dhe Turqisë në Mesdheun Lindor.

Gjithashtu në fokus do të jenë edhe bashkëpunimi strategjik midis dy vendeve, ndërsa do të edhe takohet me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010810136795044
array(1) { ["section"]=> string(63) "tensionet-greqi-turqi-mike-pompeo-do-te-vizitoje-athinen-220964" }