Tensionet në PS/ Nuk u arrit paqja në drekën Doshi-Kokëdhima

Publikuar tek: politike, më 23:22 26-02-2015 Tensionet në PS/ Nuk u arrit paqja në drekën Doshi-Kokëdhima

Koço Kokëdhima ka qenë “i dërguari” i kryeministrit Edi Rama për të zbutur konfliktin midis tij dhe deputetit tjetër socialist, Tom Doshi.

Deputetët socialist kanë drekuar së bashku në një prej restoranteve të kryeqytetit, por megjithatë kjo nuk ka ndikuar në uljen e tensioneve midis palëve.

Mësohet se Kokëdhima ka kërkuar nga deputetit shkodran që të qetësojë marrëdhëniet me Ramën, por ky i fundit është shprehur se nuk mund të pranojë akuzat personale të kryeministrit ndaj tij.

Pas përfundimit të drekës, Kokëdhima ka folur për mediat duke thënë se nuk do të ketë probleme të tjera dhe se Doshi do të punojë së bashku me deputetet e tjerë të PS-së për kërkesat që ka publiku.

“Ne jemi të përgjegjshëm, por jemi shqiptarë, jemi ballkanas, kemi gjaknxehtësi, ndonjëherë përlahemi, kemi ndonjë pakënaqësi, por nuk do të ketë probleme. Toma është një deputet i PS, që ka punuar me pasion për vite me radhë dhe do punojmë së bashku për kërkesat që ka publiku dhe për të përballuar sfidat që ka popullsia”, ka thënë Kokëdhima.

Ende nuk dihet se ccfarë qëndrimi do të mbajë në ditët në vijim deputeti Tom Doshi dhe se a do të qetësohen marrëdhëniet midis tij dhe kryeministrit Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0073978900909424
array(1) { ["section"]=> string(64) "tensionet-ne-ps-nuk-u-arrit-paqja-ne-dreken-doshi-kokedhima-4532" }