Tensionet në seancë, kërkohet përjashtimi i 5 deputetëve nga Kuvendi

Publikuar tek: politike, më 21:21 07-04-2016 Tensionet në seancë, kërkohet përjashtimi i 5 deputetëve nga Kuvendi Kerkesa e PS

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë depozituar gjatë ditës së sotme kërkesat për përjashtimin e deputetëve respektivë, pas seancës së tensionuar në Kuvend.

Në kërkesën e PS-së, të dorëzuar në Byronë e Kuvendit, kërkohet përjashtimi i deputetëve demokratë, Sali Berisha, Roland Keta, Edi Paloka dhe Arben Ristani, ndërsa PD ka kërkuar përjashtimin e deputetit socialist Erjon Braçe.

Pritet që Byroja të mblidhet për të diskutuar kërkesat e partive.

Në seancën e sotme përplasja verbale mes Braçes dhe Berishës, degjeneroi në përplasje fizike mes deputetëve. Pamjet tregojnë se ka pasur kontakt fizik mes Ristanit dhe Braçes, ndërsa edhe deputeti tjetër i PD-së, Keta, tentoi të godiste socialistin. 

12970395_1136145616437236_524998476_o.jpg

*Kërkesa e PD

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01030707359314
array(1) { ["section"]=> string(73) "tensionet-ne-seance-kerkohet-perjashtimi-i-5-deputeteve-nga-kuvendi-37101" }