Tensionet në Shkodër, reagon PD: Policia sulmoi me gaz lotsjellës Voltana Ademin (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 19:26 20-06-2019 Tensionet në Shkodër, reagon PD: Policia sulmoi me gaz lotsjellës Voltana Ademin (VIDEO)

Partia Demokratike ka reaguar pak më parë për tensionet në Shkodër në nisje të mitingut që pritet të mbaj PS për prezantimin e Valdrin Pjetrit si kandidat për bashkinë e këtij qyteti.

 

Sipas reagimit të PD, Policia ka lëshuar gaz lotsjellës në ddrejtim të kryebashkiakes aktuale të Shkodrës Voltana Ademi.

Prej disa minutash në qendër të qytetit kanë nisur përplasjet mes militantëve të PD dhe efektivëve të policisë, pasi këta të fundit kanë rrethuar me një perimetër sigurie vendin ku do të zhvillohet mitingu i PS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025377035140991
array(1) { ["section"]=> string(91) "tensionet-ne-shkoder-reagon-pd-policia-sulmoi-me-gaz-lotsjelles-voltana-ademin-video-169045" }