Tensionet në vend, reagon Gazment Bardhi: Rama ka urdhëruar dhunën ndaj qytetarëve, asnjë hap pas

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 19-06-2019 Tensionet në vend, reagon Gazment Bardhi: Rama ka urdhëruar dhunën ndaj qytetarëve, asnjë hap pas

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar për situatën në disa qytete të vendit.

Në shumë qytete mbështetësit e opozitës janë përplasur me policinë pasi kërkojnë lirimin e ambjenteve zgjedhore.

Ndërkohë, për situatën e tensionuar Bardhi drejton gishtin nga kryeministri Edi Rama. Sipas tij sulmi ndaj qytetarëve është udhëruar nga kreu i qeverisë.

Reagimi i Gazment Bardhit:

Sulmi ndaj qytetareve ne gjithe Shqiperine eshte kriminal dhe i urdheruar drejtperdrejte nga Edi Rama.

Edi Rama do mbaje pergjegjesi per nxitjen e konfliktit social, dhunen ndaj qytetareve dhe per cenimin e stabilitetit demokratik te vendit. Fundi i tij do jete i shpejte dhe i tmerrshem! Votime moniste, zgjedhje me bandat, vjedhje dhe blerje te votave, krim te ri zgjedhor ne 2019, nuk ka per te patur.

Te vendosur per te mbrojtur Kushtetuten dhe demokracine! Asnje hap pas!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071558952331543
array(1) { ["section"]=> string(101) "tensionet-ne-vend-reagon-gazment-bardhi-rama-ka-urdheruar-dhunen-ndaj-qytetareve-asnje-hap-pas-168833" }