TENSIONOHET SITUATA/ Lëndohen DEPUTETET, thyhet DERA e GJYKATËS, policia përplaset me deputetët e PD (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:19 04-04-2018 TENSIONOHET SITUATA/ Lëndohen DEPUTETET, thyhet DERA e GJYKATËS, policia përplaset me deputetët e PD (VIDEO)

Po ndodh një përplasje mes deputetëve të PD dhe LSI dhe policisë që ruan gjykatën e Tiranës ku pritet të zhvillohet seanca gjyqësore në ngarkim të 23 të pandehurve të prishjes së rendit public në incididentin e të shtunës në Kalimash.

“Hapeni derën. Po shkelni ligjin” ishin përplasjet verbale të deputetëve me policët. Por duket se asgjë nuk ka funksionuar.

Në dalje të gjykatës kryetari I grupit parlamentar të PD, Spaho tha: I gjithë grupi i deputeteve donte të hynte në sallë. Forcat e policisë nuk na lejuan dhe ushtruan dhunë. Ky është shteti diktatorial i Edi Ramës por ka për ta parë. Që ka rrethuar gjysëm e Tiranës për të bërë këtë gjyq nuk e ka kollaj, do të përplaset me qytetarët do të përplaset me ne”.

Jashtë sallës së gjyqit kane mbetur gazetarët, deputetët dhe familjarët e të akuzuave.Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masat e sigurisë për 23 kuksianët e arrestuar, BLINDOHET Gjykata e Tiranës
Spaho i gjakosur! 'Hiq dorë ejjj, mos prek me dorë ejjj, është deputet, largohu”, SITUATË E RËNDË te Gjykata e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.009843111038208
array(1) { ["section"]=> string(110) "tensionohet-situata-lendohen-deputetet-thyhet-dera-e-gjykates-policia-perplaset-me-deputetet-e-pd-video-115603" }