Tensionohet situata, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin për tu futtur në parlament

Publikuar tek: aktualitet, më 10:56 21-03-2019 Tensionohet situata, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin për tu futtur në parlament

Shoqërohet me tensione dhe përplasje protesta e sotme e opozitës para parlamentit.

Një grup protestuesish kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë për tu futur brenda parlamentit.

Protestuesit janë duke hedhur shashka drej efektivëve të policisë ndërkohë që këta të fundit kanë vendosur maskat kundragaz.

Kujtojmë që në të njëjtën kohë është duke u zhvilluar seanca plenare në Parlament.

Në fillim të seancës bënë betimin tre depuetët e rinj të opozitës të cilët pranuan mandatet.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet me 57 kg DROGË, arrestohet 27 vjeçari shqiptar në Greqi
'Poshtë Maduro i Shqipërisë', kaos te Parlamenti, protestuesit tentojnë të thyjenë kordonin »
Article Logic
Execution time: 0.01115894317627
array(1) { ["section"]=> string(93) "tensionohet-situata-protestuesit-tentojne-te-cajne-kordonin-per-tu-futtur-ne-parlament-157295" }