Tensionohet situata te 'Ekonomiku', studentët bllokojnë derën dhe nxjerrin jashtë administratën

Publikuar tek: aktualitet, më 10:21 16-01-2019 Tensionohet situata te 'Ekonomiku', studentët bllokojnë derën dhe nxjerrin jashtë administratën

Protesta e studentëve vazhdon prej ditësh e zhvendosur tashmë në ambjentet e brendshme të fakulteteve. Një pjesë e studentëve vijojnë mësimin, ndërsa pjesa tjetër kanë bojkotuar duke u ngujuar në auditore.

Kjo ka shoqëruar shpesh përplasje mes tyre dhe forcave të rendit.

Ndërkohë, mëngjesin e sotëm është regjistruar një tjetër përplasje. Mësohet se studentët e Ekonomikut, përveçse kanë bllokura derën kanë nxjerrë jashtë edhe punonjësit e administratës.

Gjithashtu studentët e fakultetit të Ekonomisë kanë publikuar të dhënat në lidhje me një votim që kanë kryer, teksa nënvizohet se shumica dërrmuese e tyre vijojnë qëndresën, ndërsa një pjesë e vogël ka zgjedhur si alternativë për të vijuar mësimin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndryshimet e paketës fiskale 2019, nis fushata informuese për tatimpaguesit
Shkrimtarja e njohur: Në Hollandë po përgatiten mijëra faqe për të njollosur luftën çlirimtare në Kosovë »
Article Logic
Execution time: 0.010668992996216
array(1) { ["section"]=> string(99) "tensionohet-situata-te-ekonomiku-studentet-bllokojne-deren-dhe-nxjerrin-jashte-administraten-149009" }