Tentoi t’i arratisej policisë, 18-vjeçari shqiptar kapet me 200 mijë paund kokainë në Angli (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:17 18-01-2019 Tentoi t’i arratisej policisë, 18-vjeçari shqiptar kapet me 200 mijë paund kokainë në Angli (EMRI) Foto ilustruese

Policia britanike ka vënë në pranga një shqiptar, pasi u kap me një qese me dy kilogramë kokainë dhe me rreth 55,500 paund.

Bëhet fjalë për 18-vjeçarin shqiptar Endrit Vishaj, i cili kishte hyrë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar në moshën 16-vjeçare duke u fshehur poshtë një kamioni.

Shqiptari u vu në pranga në një park makinash në Bilston, pasi tentoi të largohej dhe u hodh nga makina.

Vishaj u dënua me 4.4 vite paraburgim dhe u dërgua në një institucion riedukimi në Angli, ndërsa mediat britanike raportojnë se nëse droga do të dilte në tregun e zi do të kapte shifrën 200 mijë paund.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau dhe hodhi të gjallë në det studenten greke, si abuzoi shqiptari me vajzën me aftësi të kufizuara
Bushati jep ‘lamtumirën’, falenderon gazetarët: Shërbëtorët e së vërtetës… »
Article Logic
Execution time: 0.013708114624023
array(1) { ["section"]=> string(102) "tentoi-t-i-arratisej-policise-18-vjecari-shqiptar-kapet-me-200-mije-paund-kokaine-ne-angli-emri-149352" }