Tentoi ta grabiste, shitësi i merr armën hajdutit dhe e qëllon në kokë, 'fluturojnë' shishet e alkoolit (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:02 18-02-2020 Tentoi ta grabiste, shitësi i merr armën hajdutit dhe e qëllon në kokë, 'fluturojnë' shishet e alkoolit (Video) Përleshja në supermarket

Një shitës supermarketi ka treguar momentin kur tentoi t'i marri armën një hajduti, dhe më pas filloi ta godiste në kokë me të, shkruan BBC.

Vijayakumar Gowsikan e mori pistoletën nga xhepi i hajdutit, pasi ai po boshatiste arkën e supermarketit në Valley Stores në Basford, Nottingham. 

Disa momente më vonë, grabitësi u kthye në dyqan me thikë, por Gowsikan arriti ta "mbrojë" dyqanin e tij duke e gjuajtur me shishe autorin e krimit.

Policia e Nottinghamit ka bërë apel për këdo që i njeh dy hajdutët e përfshirë në bastisjen e 10 shkurtit, të japin informacione që ndihmojnë në kapjen e autorëve të krimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087490081787109
array(1) { ["section"]=> string(118) "tentoi-ta-grabiste-shitesi-i-merr-armen-hajdutit-dhe-e-qellon-me-te-ne-koke-fluturojne-shishet-e-alkoolit-video-195679" }