Tentoi të vrasë me armë një 23-vjeçar në Fier, policia shpall në kërkim autorin (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:18 22-11-2020 Tentoi të vrasë me armë një 23-vjeçar në Fier, policia shpall në kërkim autorin (DETAJE) Foto ilustruese

Një 27-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Fierit, pasi ka tentuar të vrasë një person.

Bëhet me dije se Policia e Fierit ka shpallur në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit E. M. (K)., 27 vjeç, banues në Fier si edhe proceduan penalisht për veprën penale "Moskallzim krimi" shtetasin K. P., 23 vjeç, banues në Fier.

Mbrëmjen e datës 20.11.2020, në lagjen “Apollonia” Fier, shtetasi E. M., (K)., pas një konflikti për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E. M., 23 vjeç, banues në Fier, i cili ka mbetur i plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Tentoi të vrasë me armë zjarri një shtetas, Policia dokumenton ngjarjen, shpall në kërkim autorin e dyshuar dhe procedon penalisht një shtetas për moskallëzim krimi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, shpallën në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit E. M. (K)., 27 vjeç, banues në Fier si edhe proceduan penalisht për veprën penale "Moskallzim krimi" shtetasin K. P., 23 vjeç, banues në Fier, pasi mbrëmjen e datës 20.11.2020, në lagjen “Apollonia” Fier, shtetasi E. M., (K)., pas një konflikti për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E. M., 23 vjeç, banues në Fier, i cili ka mbetur i plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Vrasje me dashje e mbetur në tentativë", "Armëmbajtje pa leje" dhe "Moskallëzim krimi".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta në ceremoninë e 111-vjetorit të Kongresit të Dibrës: Sfida më e madhe të mbajmë të rinjtë në këto troje
I vihet tritol një makine në Vlorë, shoferi pikas pakon (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013007164001465
array(1) { ["section"]=> string(92) "tentoi-te-vrase-me-arme-nje-23-vjecar-ne-fier-policia-shpall-ne-kerkim-autorin-detaje-228669" }