Tentoi të vriste Donald Trump, arrestohet 19-vjeçari

Publikuar tek: bota, më 12:12 21-06-2016 Tentoi të vriste Donald Trump, arrestohet 19-vjeçari

Një peson është ndaluar dhe arrestuar nga policia pasi tentoi të vriste kandidatin republikan për president Donald Trump.

Bëhet fjalë për një 19-vjeçar britanik i cili tentoi ti rrëmbente pistoletën një agjenti në një takim elektoral në Las Vegas dhe më pas tentoi të qëllonte në drejtim të Trump, por policia ka ndërhyrë mënjëherë dhe ka parandaluar ngjarjen.

Bëhet fjalë për Michael Steven Sandford pas arrestimit ka deklaruar në polici se prej një viti ai kishte planifikuar vrasjen e Trump por kishte vendosur ta bënte këtë në takimin në Las Vegas pasi aty ndihej më i sigurtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident tragjik në Itali, makina përplaset me trajlerin, humbin jetën dy vajza
Sarkozy - Merkelit: Turqia në Bashkimin Europian, është e paimagjinueshme »
Article Logic
Execution time: 0.011615991592407
array(1) { ["section"]=> string(57) "tentoi-te-vriste-donald-trump-arrestohet-19-vjecari-44161" }